Teknoloji

ZOTAC, dokuz Geforce RTX 40 SUPER modelinden dördünün MSRP fiyatıyla satışa sunulacağını doğruladı

ZOTAC, hangi RTX 40 SUPER kartlarının NVIDIA MSRP’sinde piyasaya sürüleceğini doğruladı

NVIDIA, AIB’lere fiyatı resmi MSRP’ye düşürmeleri için baskı yapıyor.

NVIDIA, harika görünümlü ve genellikle NVIDIA’nınkilerden daha hızlı modeller tasarlamasıyla tanınan çeşitli kart ortaklarıyla işbirliği yapmaktadır. Birçok kişinin Founders Edition serisinin referans tasarım olduğuna inanması, AIB’ler üzerinde NVIDIA’nın ortaya çıkardığından daha iyi kabul edilecek yeni ve verimli bir şey bulmaları için büyük bir baskı oluşturdu.

Son zamanlarda NVIDIA, Founder Edition ve tüm özel modellerine yeni bir inceleme ambargosu koymaya başladı. NVIDIA MSRP (Üreticinin Önerilen Perakende Satış Fiyatı) ile satışa sunulacak modeller, resmi SKU lansmanından bir gün önce sunulabilir. Yalnızca ertesi gün, daha yüksek lansman fiyatına sahip kartlar tam olarak sunulabilir (inceleme ambargosu). Bu gün lansman günüdür, yani daha hızlı ve daha havalı bir şey seçmek isteyebilecek müşterilerin incelemeleri okuması veya izlemesi ve ardından kararlarını vermesi gerekecektir. Ya da donanımı ön sipariş edip doğru seçim olduğunu umacaklar.

Bu nedenle, bu açıdan NVIDIA ambargoları kusurludur, ancak MSRP tasarımlarına öncelik verirler ve kart ortaklarına mümkün olduğunca çok sayıda karta sahip olmaları için bir neden verirler. Öte yandan, MSRP’yi takip etmeyen herhangi bir şey, yalnızca yeni kartın piyasaya sürüldüğü gün tam olarak sergileniyor. Bunun çözümü aslında çok basit: NVIDIA’nın üç ambargosu olmalı ya da en azından MSRP/MSRP olmayan kartları günlere değil saatlere bölmeli. Ve lansman tarihi, inceleme ambargosunun kaldırıldığı gün değil, lansman günü olmalıdır.

MSRP kartlarından bahsetmişken, ZOTAC Trinity Black serisinin MSRP’de sunulacağını resmen duyurdu. Bu aynı zamanda RTX 4070 SUPER’in Twin Edge non-OC varyantını da kapsıyor. Özellikle, fabrikada hız aşırtma özelliğine sahip tüm kartlar daha yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek ve sonuç olarak, bu kartlar için incelemeler lansman öncesi gün kapsamına dahil edilmeyecek.

Mevcut modeller

 • 4070 SÜPER
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 SUPER Trinity Black Edition 12GB GDDR6X (MSRP üzerinden fiyatlandırılır)
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 SUPER Twin Edge 12GB GDDR6X (MSRP üzerinden fiyatlandırılır)
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 SUPER Twin Edge OC 12GB GDDR6X
 • 4070 Ti SÜPER
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER Trinity Black Edition 16GB GDDR6X (MSRP üzerinden fiyatlandırılır)
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER Trinity OC White Edition 16GB GDDR6X
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER AMP HOLO 16GB GDDR6X
 • 4080 SÜPER
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER Trinity Black Edition 16GB GDDR6X (MSRP üzerinden fiyatlandırılır)
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER Trinity OC White Edition 16GB GDDR6X
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER AMP Extreme AIRO 16GB GDDR6X

ZOTAC, özel RTX 40 SUPER kartlarının NVIDIA tarafından planlandığı gibi piyasaya sürüleceğini doğruladı; 4070 SUPER için 17 Ocak, RTX 4070 TI SUPER 24 Ocak ve RTX 4080 SUPER 31 Ocak’ta piyasaya sürülecek. Fark ettiğimiz şey, hiçbir kart ortağının henüz MSRP olmayan kartlar için fiyatlandırmayı onaylamamış olması. Doğrudan sorulduğunda ve iyi bir neden sunulmadığında bile.

Kaynak: ZOTAC JaponyaAziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu