WebMaster

2024’te küçük işletmeler için en iyi web sitesi kurucuları

küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucular

Bir işletme web sitesi oluşturmak artık eskiden olduğu gibi angarya değil. Geçmişte, bir web sitesi oluşturmak için bir geliştirici ve tasarımcı tutmak ya da kendi başınıza nasıl yapılacağını öğrenmek için ders almak gerekiyordu. Bugün ise her zamankinden daha kolay. Bir web sitesi kurucusunun yardımıyla, bir teknoloji dehası veya tasarım uzmanı olmanıza gerek kalmadan hedef kitlenize hitap eden gösterişli ve büyüleyici bir web sitesi elde edebilirsiniz.

Bu kılavuzda, benzersiz vizyonunuz ve teknik bilginiz arasındaki boşluğu doldurmak için bir dizi özelleştirilebilir şablon, sezgisel sürükle ve bırak özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzler sunan küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucuları keşfedeceğiz. İster butik bir giyim mağazası, ister bir danışmanlık firması veya yerel bir yoga stüdyosu işletiyor olun, size bir web sitesi oluşturmak için en iyi araçları göstereceğiz. iş web sitesi Markanızın özünü yansıtan ve hedef kitlenizin dikkatini çeken bir reklam.

Bir web sitesi oluşturmaya hazır mısınız? Kaydolun Wix ile web sitesi oluşturucumuzu test edin.

Küçük işletmeler için en iyi web sitesi kurucuları

 1. Wix

 2. Squarespace

 3. Square Online

 4. Shopify

 5. WordPress

 6. 10Web Yapay Zeka Oluşturucu

 7. Pixpa

 8. Zyro

 9. GoDaddy

 10. Shift4Shop

 11. Volusion

01. Wix

Wix, küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucularından biridir, ister bir iş kurmak ilk kez veya mevcut bir işletmeyi ölçeklendirmek için. Konsept oluşturmanın en erken aşamalarında, Wix’in ücretsiz İşletme Adı Oluşturucu ve Logo Oluşturucu profesyonel markanızın temelini atmak için.

Şuna gelince web sitesi nasıl oluşturuluryüzlerce tasarımcı tarafından yapılmış iş web sitesi şablonları ve online mağaza şablonları arasından seçim yapabilirsiniz. Her şablon, manuel olarak veya AI yardımıyla (AI metin oluşturucu veya AI görüntü düzenleme araçlarını düşünün) değiştirilebilen tamamen özelleştirilebilir özelliklere sahiptir. Hesap panonuzda, aşağıdakilerin karmaşıklıklarında size rehberlik eden kullanışlı bir kontrol listesi bile bulunur i̇şletme web si̇tesi̇ nasil yapilir yayın için hazır.

Web sitenizi kurup çalıştırdıktan sonra, günlük iş operasyonlarını kolaylaştırmak için bir dizi yerel araç ve entegrasyon kullanabilirsiniz. Ürün, hizmet satın ve kabul edin online rezervasyonlar zahmetsizce. Wix’e göz atın dropshipping web sitesi oluşturucu, ile ek gelir akışlarına yönelebilir veya talep üzerine baskı hizmetleri, online kurslardijital indirmeler ve canlı etkinlikler, hepsi aynı platformdan. Ayrıca, Wix, Amazon, eBay, ve diğer önde gelen platformlarda çok kanallı satışa olanak tanır ve bunların tümü web sitenizin kontrol panelinden yapılır.

Bir Wix kullanıcısı olarak, gelişmiş analitiklere ve envanter takibine de erişebilirsiniz, e-posta pazarlamasosyal medya yönetim araçları, Google, ve Instagram üzerinden reklam verme ve daha fazlası.

Wix’e ücretsiz olarak kaydolabilir ve tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Siteniz hazır ve çalışır hale geldiğinde, alan adı bağlama, Wix reklamlarını kaldırma, ödeme araçları ve daha fazlası gibi gelişmiş özelliklere erişim için premium hesaba yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Biliyorsun ki işletmenizin bir web sitesine ihtiyacı varbazılarına göz atın en iyi iş web siteleri kendinizinkini oluştururken ilham almak için Wix ile oluşturuldu.

Wix’in temel özellikleri

 • Karmaşık olmayan web sitesi oluşturma için kolay sürükle ve bırak arayüzü

 • Size dakikalar içinde profesyonel bir web sitesi oluşturabilecek kapsamlı AI editörü

 • Markanıza uyması için düzenleri, yazı tiplerini, renkleri ve daha fazlasını tamamen kontrol edin

 • Tutarlı bir deneyim için mobil kullanıcılar için optimize edildi

 • İşinizi büyütmenize yardımcı olacak pazarlama araçları, entegrasyonlar, envanter yönetimi ve analizler

 • Yüzlerce ücretsiz ve premium içeriğe erişim Wix market uygulamaları işinizle entegre etmek için

 • Yapay zeka meta etiket oluşturucu ve web sitenizi analiz ederek optimizasyon önerileri listesi oluşturan SEO Asistanı gibi SEO dostu özellikler

 • Yerleşik uçtan uca satıcı çözümleri ile güçlü e-ticaret yetenekleri

 • 7/24 müşteri desteği

Fiyat

Daha fazlasını öğrenin: Bir web sitesi ne kadara mal olur?

Wix web sitesi oluşturucu

02. Squarespace

Squarespace, en başından itibaren profesyonel bir web varlığı oluşturmayı kolaylaştırır. Profesyonelce tasarlanmış bir şablon seçin ve güçlü CMS araçlarını kullanarak sitenizi oluşturun. Squarespace editörü, hem sürükle-bırak hem de işaretle-tıkla arayüzlerinin kullanımı kolay öğelerini harmanlayarak metninizi, logonuzu ve fotoğraflarınızı sitenize kolayca dahil etmenizi sağlar.

Squarespace, hem web sitesi oluşturucu hem de ürün satmanıza, ayrıca hizmet rezervasyonlarını ve randevuları kolaylaştırmanıza olanak tanıyan çevrimiçi mağaza işlevselliği ile çok yönlüdür. Çeşitli kullanımlar için planlar sunarak çeşitli ihtiyaçları ve bütçeleri destekler.

Squarespace’in temel özellikleri

 • Profesyoneller tarafından tasarlanmış modern şablonlar

 • Çok yönlü içerik yönetim sistemi (CMS)

 • Mobil uyumlu şablonlar

 • E-ticaret yetenekleri

 • Sezgisel ve esnek web sitesi editörü

Fiyat

Squarespace

03. Kare Çevrimiçi

Eskiden Weebly olarak bilinen Square Online, Square tarafından ödeme işleme hizmetini tamamlamak için sunulan kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturucu ve e-ticaret çözümüdür. Önceden yapılandırılmış ücretsiz bir web sitesi şablonu ile başlamanıza izin vererek çevrimiçi iş kurulumunu basitleştirir. Ücretsiz plan temel düzenleme özellikleri sunarken, web sitesi analitiği, gelişmiş özelleştirme ve özel bir alan bağlama yeteneği gibi ek unsurlar ücretli bir planla kullanılabilir.

Ücretli planlar, çevrimiçi rezervasyon, terk edilmiş sepet kurtarma, sipariş durumu uyarıları ve müşteri sadakat programı dahil olmak üzere bir dizi e-ticaret avantajı sunar. Ayrıca, bu planlar duyarlı temalar, çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalar için envanter yönetimi, çok kanallı entegrasyon ve üçüncü taraf uygulamalarla uyumluluk sağlar. Yüksek hacimli bir satıcıysanız, Premium plan ile gerçek zamanlı kargo ücretlerine ve daha düşük işlem ücretlerine (%2,6 + 30 cent) erişebilirsiniz

Square Online’ın temel özellikleri

 • Satış noktası (POS) ve envanter yönetimi için Square ile sorunsuz entegrasyon

 • Mobil uyumlu şablonlar

 • Çok yönlü e-ticaret özellikleri

 • Basit bir arayüze sahip kullanıcı dostu web sitesi editörü

Fiyat

Square Online

04. Shopify

Shopify, gezinmesi kolay platformu, kullanıcı dostu kontrol paneli ve sağlam e-ticaret çözümü ile küçük işletmeler için popüler bir seçimdir. Temel sürükle ve bırak editörü, birkaç basit tıklama ile bir çevrimiçi mağazayı özelleştirmenizi sağlar.

Sınırlı sayıda ücretsiz şablon arasından seçim yapın veya 150 dolardan başlayan ücretli temaları tercih edin. Neyse ki Shopify, herhangi bir şablonu satın almadan önce denemenize izin veriyor; satın aldıktan sonra temanızı canlı bir web sitesi olarak yayınlayabilirsiniz. Shopify’ın öne çıkan özelliği, online mağazanızı geliştirmek için binlerce entegrasyon sunan kapsamlı üçüncü taraf uygulama deposudur. Ancak bu uygulamaların çoğunun ek ücrete tabi olduğunu unutmayın.

Shopify, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eden üç ücretli aylık plan ile üç günlük ücretsiz deneme (1 $ karşılığında üç aya kadar uzatılabilir) sunar.

Shopify’ın temel özellikleri

 • Özel e-ticaret platformu

 • Tüm cihazlarda tutarlı bir görünüm ve işlevsellik sunan duyarlı tasarım

 • Mağazanızın özelliklerini özelleştirmek için çok sayıda üçüncü taraf uygulaması

 • Yerleşik satış, pazarlama ve analiz araçları markanızı güçlendirmeye yardımcı olur

Fiyat

Shopify

05. WordPress

WordPress, gösterişli bir web sitesi hedefleyen hizmet sağlayıcılar ve kreatifler için ideal, iyi bilinen bir web sitesi oluşturucusudur. WordPress, çok sayıda yerel işlevsellik sağlamak yerine, sitenizi geliştirmek için eklentilere güvenir. Örneğin, WooCommerce eklentisi WordPress sitenize ürün listeleri ve alışveriş sepeti işlevselliği ekler.

Çoğu barındırma sağlayıcısı WordPress’i temel bir aylık barındırma planı ile destekler ve genellikle ilk yıl için ücretsiz bir alan adı içerir. WordPress’in kullanıcı dostu arayüzü web sitesi oluşturma, düzenleme ve bakım işlemlerini basitleştirerek küçük işletmeler ve yeni girişimciler için iyi bir seçim haline getirir.

WordPress’in temel özellikleri

 • Markanıza uygun ücretsiz ve premium temalardan oluşan geniş ürün yelpazesi

 • Farklı amaçlar için zengin bir dizi eklenti ile entegre olur

 • Kullanıcı dostu arayüz ve sezgisel web sitesi kontrol paneli

 • Sağlam blog platformu

 • Platform iyileştirmelerine sürekli katkıda bulunan aktif topluluk

Fiyat

WordPress

06. 10Web Yapay Zeka Oluşturucu

10Web, web sitesi oluşturmaya uygulamalı bir yaklaşım için yapay zekayı WordPress işlevselliği ile birleştirir. 10Web bu süreci otomatikleştirerek dakikalar içinde yüksek performanslı siteler ortaya çıkarır. Sıfırdan bir site oluşturabilir veya AI Builder’a WordPress’teki favori mevcut web sitenizin URL’sini sağlayabilir ve düzeni dakikalar içinde sizin için kopyalamasını izleyebilirsiniz.

Bu platform, web sitesi CMS’leri için WordPress kullanmak isteyen, ancak özel bir yapı için bir geliştirici tutmak istemeyen veya bunu kendi başlarına yapacak bilgi birikiminden yoksun olan işletme sahipleri için idealdir.

10Web’in AI algoritması hız, SEO ve mobil duyarlılığı optimize etmek için kullanılabilir. Ayrıca, web sitenizin işlevselliğini daha da geliştirmek için 50’den fazla premium WordPress eklentisine erişim elde edersiniz.

10Web’in temel özellikleri

 • Yüksek performanslı web sitelerini hızla oluşturmak için yapay zekadan yararlanın

 • WordPress’te beğenilen sitelerin tasarımını dakikalar içinde kopyalar

 • Premium WordPress eklentilerine erişim

Fiyat

10Web

07. Pixpa

Pixpa, çevrimiçi bir portföy veya çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için cazip bir seçenektir. İster sanatçı, ister girişimci, ister küçük işletme sahibi veya fotoğrafçı olun, Pixpa sizi bir web sitesini etkili bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için gerekli araçlarla donatır.

Pixpa’nın e-ticaret araçları, fiziksel ürünler, hizmetler ve dijital dosyalar dahil olmak üzere çeşitli öğeleri satmanıza olanak tanır. Örneğin, bir fotoğrafçı olarak, resimlerinizi indirme veya baskı olarak satabilirsiniz. Platform, Stripe, Razorpay, PayPal ve diğerleri gibi popüler ödeme ağ geçitlerini destekler ve satış sürecini kolaylaştırmak için sipariş ve envanter yönetimi araçlarına sahiptir.

Pixpa’nın temel özellikleri

 • Ürünleri, hizmetleri, dijital dosyaları ve görüntüleri baskı veya indirme olarak satmanıza olanak sağlar

 • Çeşitli cihazları destekleyen duyarlı tasarım

 • Sipariş ve envanter yönetimi için araçlar

Fiyat

Pixpa

08. Zyro

Zyro’nun web sitesi oluşturucusu, bir işletme web sitesi hazırlama sürecini basitleştirir. Herhangi bir cihazda çalışan duyarlı şablonlar arasından seçim yapabilir ve marka vizyonunuza ve tarzınıza uyacak şekilde tamamen özelleştirebilirsiniz. Nakliye, teslimat ve vergi prosedürlerini basitleştiren otomatik araçlar da dahil olmak üzere kolaylaştırılmış iş akışları sayesinde çekici e-ticaret sayfaları oluşturmak kolaydır.

Zyro’nun özellikleri arasında blog yazıları, ürün açıklamaları ve daha fazlasında kullanabileceğiniz profesyonel, SEO dostu içerikler oluşturmanıza olanak tanıyan bir yapay zeka yazarı veya metin oluşturucu da yer alıyor.

Zyro’nun temel özellikleri

 • Sorunsuz web sitesi oluşturma

 • Basitleştirilmiş iş akışları ile kolaylaştırılmış e-ticaret araçları

 • Nakliye, teslimat ve vergi yönetimi için otomatik özellikler

 • Yapay zeka araçları benzersiz, SEO için optimize edilmiş içerik sağlar

Fiyat

Zyro

09. GoDaddy

GoDaddy, alan adı kaydında tanınmış bir liderdir ve kullanıcı dostu özellikleri nedeniyle özellikle yeni başlayanlar tarafından tercih edilen bir web sitesi oluşturma çözümü sunar. İşletmenizle ilgili bazı basit soruları yanıtlayarak önceden oluşturulmuş şablonları kullanabilir, ardından sitenizi özelleştirmek için sürükle ve bırak editörünü kullanabilirsiniz.

GoDaddy’nin randevu rezervasyon aracı, özellikle hizmet odaklı işletmeler için kullanışlı bir özellik. Ayrıca GoDaddy, belirli sektör ihtiyaçlarına hitap ediyor ve yerleşik bir stok fotoğraf kitaplığına sahip. GoDaddy, web sitesi oluşturmanın ötesinde, editör veya kontrol panelinden kolayca erişilebilen entegre sosyal medya, pazarlama ve SEO araçları sunuyor.

GoDaddy’nin temel özellikleri

 • Sitenizi oluşturmak ve özelleştirmek için teknik uzmanlık gerekmez

 • Sitenizin görünürlüğünü artırmak için mevcut pazarlama ve SEO araçları

 • Temel e-ticaret yetenekleri

 • Hizmet tabanlı işletmeler için randevu rezervasyon aracı

Fiyat

GoDaddy

10. Shift4Shop

Shift4Shop’un e-ticaret çözümü, ürün ve sipariş yönetim sistemleri, müşteri pazarlama araçları ve daha fazlasıyla birlikte zengin özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucu sunar. Her biri belirli sektörlere göre uyarlanmış 100’den fazla profesyonelce tasarlanmış şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu şablonlar mobil uyumlu, SEO dostu ve son derece özelleştirilebilirdir.

Özellikle, Shift4Shop, Shift4 ödeme çözümü aracılığıyla ayda en az 500 $ işlem yaptığınızda aylık 0 $ karşılığında sınırsız, kurumsal düzeyde bir plan sunar; aksi takdirde, PayPal ile yeni müşteri planları aylık 29 $ ‘dan başlar.

Shift4Shop’un temel özellikleri

 • Anahtar teslim e-ticaret çözümü

 • Mobil ve SEO dostu, sektöre özel şablonlar

 • Sezgisel web tasarım aracı

 • Kurumsal çözümler için yenilikçi fiyatlandırma modeli

Fiyat

Shift4Shop

11. Volusion

Volusion, mağazanızın oluşturulmasından yönetimine ve genişletilmesine kadar tüm aşamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çevrimiçi satış platformu sunar. Teknik bilgisi olmayan kullanıcılar, çevrimiçi mağazanızda değişiklikleri hızlı ve kolay hale getiren sezgisel e-ticaret web sitesi oluşturucusunu ve içerik düzenleyicisini takdir edebilir.

Volusion, sattığınız ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi paylaşmanıza olanak tanıyan ürün videosu seçenekleri gibi ayırt edici yetenekler içerir. Ayrıca yerleşik SEO araçları ve bir müşteri ilişkileri yöneticisi (CRM) sistemi ile e-posta pazarlama desteği ile işinizi genişletebilir ve ölçeklendirebilirsiniz.

Volusion’ın temel özellikleri

 • Çevrimiçi mağazalar oluşturmak, yönetmek ve genişletmek için hepsi bir arada çözüm

 • Sezgisel içerik editörü

 • Kullanıcıların çevrimiçi mağazalara video (örn. ürün tanıtımları) eklemesine olanak tanır

Fiyat

Volusion

Editörün notu: tüm fiyatlar 19 Ekim 2023 itibarıyla günceldir.

Küçük işletmeler için en iyi inşaatçılar SSS

Küçük bir işletme için en iyi web sitesi oluşturucu hangisidir?

Küçük işletmeniz için en iyi web sitesi oluşturucu, büyük ölçüde ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Wix gibi çok yönlü bir platform kullanabilir veya bir web geliştirici ve tasarımcı ile çalışabilirsiniz.

Küçük işletme web sitesi kurmanın maliyeti nedir?

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu