WebMaster

Uzman görüşleriyle bir işletme web sitesi nasıl yapılır

Bir işletme web sitesi nasıl yapılır

Her harika iş fikri, harika bir iş web sitesini hak eder ve gerektirir. Bir zamanlar web sitesi oluşturmak karmaşık, zaman alıcı ve pahalı bir süreçken, o günler çoktan geride kaldı. Artık, ne kadar teknoloji meraklısı (veya teknolojiden uzak) olursanız olun, web sitesi oluşturmak herkes için erişilebilir.

Wix gibi sezgisel, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturma platformuyla, herkes tamamen özelleştirilebilir özellikler, kurumsal düzeyde güvenlik ve işinizi yönetmek ve büyütmek için yerleşik araçlarla tamamlanmış bir işletme web sitesinin nasıl yapılacağını öğrenebilir. Tek yapmanız gereken 10 basit adım; hadi başlayalım.

Kendinizi inşa edin iş web sitesi bugün Wix ile.

Bir işletme web sitesi nasıl yapılır

 1. Bir işletme web sitesi şablonu seçin

 2. Bir web barındırıcısı ve alan adı seçin

 3. SEO için optimize edin

 4. Kullanıcı deneyimine odaklanın

 5. İlgili sayfalar oluşturun

 6. Sitenizi zengin içerikle doldurun

 7. Güçlü bir CRM uygulayın

 8. Bir gizlilik politikası ekleyin

 9. Sitenizi tanıtın

 10. Web performansını takip edin

01. Bir işletme web sitesi şablonu seçin

Bazıları için en iyi seçimlerimize bir göz atarak başlayın en iyi iş web siteleri ve en iyisi i̇şletme web si̇tesi̇ örnekleri̇. Bu, kendinizinkini yaratmadan önce size biraz ilham verecektir.

Eğer sadece bir iş kurmakWix, profesyonelce tasarlanmış, tamamen özelleştirilebilir yüzlerce iş web sitesi şablonları finanstan çiftçiliğe ve aradaki her şeye kadar sektörel araştırmalara dayanmaktadır. (Türkiye’nin en iyi ekonomilerinden biri olarak küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucular.)

Bir şablon seçmek için yola çıktığınızda, iş hedeflerinize ve kişiliğinize en uygun olanı bulmak için farklı kategorileri iyice araştırın. İster bir teknoloji startup sitesi, ister bir i̇nşaat şi̇rketi̇ web si̇tesi̇ veya ikisinin arasında bir şey, özel işletme web sitenizin ifade etmesini istediğiniz görünüm ve hissi (modern, basit, retro, vb.) göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca işletmenize fayda sağlayacak en önemli sayfaları ve özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız. Wix’in şablon tasarım ekibi lideri Dafna Rabin, bunu birinci adım olarak yapmanızı öneriyor.

Ardından Dafna, web sitenizde oluşturmayı düşündüğünüz içeriği göz önünde bulundurmanızı ve şablonu buna göre oluşturmanızı öneriyor. Bir blog yazmayı düşünüyor musunuz? Ana sayfanızda büyük bir resim veya video istiyor musunuz? İçeriğiniz işletmeniz hakkında nasıl bir hikaye anlatıyor? Bunların hepsi hangi şablonu seçeceğinizi etkileyen kararlardır.

Dafna, “İçeriğin akışını ve kullanıcılarınıza anlatmak istediğiniz hikayeyi düşünün” diyor. “İlk gördükleri şey nedir? İkincisi nedir? Web sitenizde ihtiyacınız olan ana eylem çağrısı (CTA) nedir? Kullanıcılarınızın görmesini istediğiniz en önemli bilgi nedir?”

Son olarak, şablonunuz markanızı doğru bir şekilde yansıtmalıdır. Rabin, “Web sitesini marka renklerinize uydurduğunuzdan ve logonuzun iyi konumlandırıldığından emin olun” diyor.

Wix ile sitenizi baştan sona oluşturun web sitesi oluşturucu.

02. Bir web barındırıcısı ve alan adı seçin

Çevrimiçi olmak için, başkalarının web sitenizi keşfetmesi için bir web barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız vardır.

Eğer aradığınız küçük işletmeler için en iyi web sitesi barındırma, Wix şunları sunar ücretsiz web barındırma Müşterileri güvende tutmak için 7/24 güvenlik izleme ve entegre SSL sertifikaları ile korumalı ve güvenilir. Ayrıca %99,9 gibi etkileyici bir çalışma süresine sahiptir, yani siteniz güvenli ve istikrarlı ağlarda çalışmaya devam eder.

Daha sonra, bir alan adıweb sitesi adresiniz olarak da bilinir ve barındırma sağlayıcınıza bağlayın. Güçlü bir alan adı seçmek, işletme sitenize güvenilirlik katacak ve markanız için görünürlük sağlayacaktır. İdeal olarak, tutarlılık için işletme adınızla eşleşmelidir. Adlandırma konusunda takıldıysanız, Wix’in ücretsiz İşletme Adı Oluşturucu ve alan adı arama aracını kullanarak nelerin mevcut olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca, bir alan adı seçerken bu en iyi uygulamaları takip etmelisiniz:

 • Telaffuzu ve hecelemesi kolay olsun: Alan adınız kolayca paylaşılabilir ve anlaşılabilir olmalıdır.

 • Kısa tutun: Daha kısa isimler kullanıcı dostudur ve hatırlanması daha kolaydır. Adres çubuğuna uzun bir isim yazmak, kısa bir isme göre yazım hatalarına daha açıktır.

 • Benzersiz ve tutarlı olun: Kalabalığa karşı öne çıkmak istiyorsunuz. Alan adınızı markanızla uyumlu tutmak da iyi bir fikirdir, böylece uyumlu bir çevrimiçi varlığın yolunu açarsınız.

 • Rakamlardan ve kısa çizgilerden kaçının: Bunlar genellikle çok kafa karıştırıcıdır (5 mi yoksa beş mi?) veya hatırlanması zordur. Özellikle kısa çizgilerin yazarken yanlış yerleştirilmesi kolaydır.

Alan adınız için akılda kalıcı bir başlık bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Kullanın alan adı oluşturucu İş sitenizin öne çıkmasına yardımcı olacak ilham ve fikirler için.

Hangi alan adı uzantısını kullanmak istediğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir:

Wix kullanıcı spot ışığı: New York merkezli ürün tasarımcısı Sohpie Brittain sophiebritt.com gibi hatırlanması kolay bir URL ile basit ama çarpıcı bir web sitesi tasarımına sahiptir. Gerçek adınıza dayalı bir alan adı seçmek, yaratıcı çalışmalar, danışmanlık, koçluk gibi hizmet tabanlı işletmeler için etkili ve akılda kalıcı bir strateji olabilir.

sophie brittain'in wix web sitesi

03. SEO için Optimize Edin

SEO veya arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin organik sorgular yoluyla arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olmasını sağlayan süreçtir. Bu neden bu kadar önemli? Wix Blogs SEO uzmanı Rebecca Tomasis açıklıyor: “Aramada ne kadar üst sıralarda yer alırsanız ve ne kadar çok anahtar kelime için sıralama yaparsanız, görünürlüğünüz, trafiğiniz ve dönüşüm veya satış potansiyeliniz o kadar artar.”

İşletmenizin Google’da nasıl bulunacağı konusunda öğrenmeniz gereken çok şey olsa da, bu temel SEO stratejilerinden bazılarını sitenizde uygulayarak işe başlayabilirsiniz:

 • İlgili anahtar kelimeleri bulun: Potansiyel müşterilerinizin ne aradığını daha iyi anlamak için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir – belirli ürünleri, hizmetleri ve çözümleri bulmak için kullandıkları tam ifadeler veya kelimeler. Bu anahtar kelimeleri sayfa başlığı ve içeriğinden resim alt metnine kadar web sitenizde doğal bir şekilde uygulamak, ilgili arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Rebecca, “İçeriğinizin yararlı olduğundan ve arama teriminin ardındaki amacı mümkün olduğunca doğrudan ve net bir şekilde yanıtladığından emin olun” diyor.

 • Web sitenizin performansını artırın: Web sitesi performansı sitenizin arama motoru sonuçlarındaki konumunu etkiler. Web sayfalarınız hem masaüstü hem de mobil tarayıcılarda bir ila iki saniye içinde tamamen yüklenmeli veya görüntülenmelidir. Web sitenizin performansını artırmanın bazı yolları arasında doğru resim boyutlarını yüklemek, örneğin PNG yerine JPEG dosyalarını kullanmak ve web sayfalarınızı içerikle aşırı yüklemekten kaçınmak yer alır.

 • Bir meta açıklama ekleyin: Bu, arama sonuçlarında veya sosyal paylaşımlarda URL’nizin altında görünen web sitenizin kısa özetidir. Güçlü, anahtar kelime optimizasyonlu meta açıklama metnine sahip olmak, web sitenizin tıklanma oranını artırarak arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma şansınızı yükseltebilir.

Çok sayıda sağlam Wix SEO Özelleştirilmiş yapılandırılmış veri işaretlemesi, esnek bir URL yönlendirme yöneticisi ve Google Search Console ve Semrush ile entegrasyon dahil olmak üzere, web sitenizi kutudan çıkar çıkmaz optimize etmeye başlamak için kullanabileceğiniz araçlar.

İşletmenizin web sitesi için SEO'yu optimize edin

04. Kullanıcı deneyimine odaklanın

Etkili bir web sitesi tasarımı, müşterilerinizin sizi ve markanızı nasıl algıladığını etkileyecektir. Dahası, iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak ziyaretçilerinizin işletmenizden memnun hissetmesine yardımcı olabilir ve web sitenizin trafiğini, dönüşümünü ve hemen çıkma oranlarını olumlu yönde etkileyebilir.

Web sitenizi düzenlemeyi bitirdiğinizde, canlı yayında nasıl hissettirdiğini kontrol edin. Dafna, “Tarayıcıda kontrol etmeniz gerekiyor; nasıl göründüğünü ve kaydırıldığını kontrol edin” diyor. “Mobil cihazlarda kontrol edin (ki çoğu zaman insanlar bunu yapmayı unutuyor). Diğer ekran çözünürlüklerinde kontrol edin ve her şeyin görünür olduğundan, her şeyin erişilebilir olduğundan ve insanların okuyabildiğinden emin olun.”

Mobil cihazlar, Türkiye’deki mobil cihazların yarısından fazlasını oluşturuyor. dünya çapında web trafiğiBu nedenle, ziyaretçilerin sitenizin bu sürümünü nasıl görüntülediğini kesinlikle dikkate almak isteyeceksiniz. Wix’in mobil editörü size site tasarımınızın mobil görünümde nasıl göründüğünü gösterecek, böylece sayfalarınızı buna göre optimize edebileceksiniz.

Ayrıca, aşağıdakilere de dikkat etmek isteyeceksiniz:

 • Navigasyon menüsü: Web sitesi navigasyonu, bir kullanıcının deneyimini oluşturabilir veya bozabilir. Gezinmeyi optimize etmek ve ziyaretçileri memnun etmek için hedef kitleniz ve siteniz için doğru menüyü seçin. Örneğin, klasik menü her web sayfasının en üstüne (sitenin başlığına) yerleştirilir. Ya da mobil web sitelerinde daha yaygın olarak kullanılan, yaygın olarak tanınan ancak basit üç satırlı bir simge olan hamburger menü.

 • Eylem çağrıları (CTA): CTA düğmesi, insanların “iletişim”, “satın al”, “abone ol” veya “gönder” gibi belirli bir eylemde bulunmasını sağlamayı amaçlayan bir öğedir. Etkili bir CTA, metin, renk, boyut, şekil ve hatta sitenizdeki yerleşime bağlıdır; bunların tümü bir kullanıcıyı tıklamaya ve bir satın alma işlemi yapmaya veya bir iletişim formunu doldurmaya doğru hareket etmeye ikna eder.

 • Sosyal medya bağlantıları: Sitenizde görüntülenen sosyal medya simgeleri veya bağlantıları kullanıcı deneyimini etkileyebilir. Ziyaretçilerin işletmenizle daha fazla etkileşim kurmasına yardımcı olmak için metninize X (eski adıyla ), veya Instagram simgeleri ekleyebilirsiniz. Bunları ziyaretçilere hatırlatıcı olarak üstbilgi ve altbilgilerde belirgin bir şekilde yerleştirin veya canlı sosyal medya akışlarını entegre edin. Ayrıca, sitenize bir sosyal çubuk ekleyerek ziyaretçileri doğrudan sosyal kanallarınızdan herhangi birine bağlayabilirsiniz.

Ek özelliklere ve işlevselliğe ihtiyacınız varsa, Wix Market uygulamaları işletmeniz için üçüncü taraf entegrasyonlarına yönelik yüzlerce çözüm sunar. Ayrıca, farklı veya daha fazla görsel varlığa ihtiyacınız varsa, Wix site editörünüzden daha uzağa gitmenize gerek yok. Dafna şöyle diyor: “Gidip binlerce varlık bulabileceğiniz devasa bir içerik kütüphanemiz var: resimler, videolar, çıkartmalar, simgeler, birçok farklı işletme ve sektör türü için ihtiyacınız olan her şey.” Ayrıca, tüm varlıklar birden fazla ekranda çalışacak çözünürlüklerde mevcut.

Wix kullanıcı spot ışığı: Kuzey ve Güney Carolina genelinde insanlara hizmet vermektedir, David McWilliam’ın Hukuk Bürosu aile hukuku, emlak planlaması ve arabuluculuk konularında uzmanlaşmıştır. Firmanın web sitesi, okunması ve bulunması kolay, net navigasyon ve harekete geçirici mesaj düğmeleri ile temiz, kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir.

david mcwilliam wix hukuk bürosu web sitesi

05. İlgili sayfalar oluşturun

Öğrenmede web sitesi nasıl oluşturulur…birden fazla sayfaya sahip olmanın işletmeniz için bir zorunluluk olduğunu keşfedeceksiniz. Bu, geniş bir içerik, ürün veya hizmet yelpazesini ve girişiminizin neredeyse her somununu ve cıvatasını kapsamanıza olanak tanır.

Bir işletme web sitesine nelerin dahil edileceğine karar verirken bu temel sayfaları göz önünde bulundurun:

 • Anasayfa: Genellikle işletmenizin vitrini ile karşılaştırılan çekici bir ana sayfa, davetkâr ve gezinmesi kolay ise potansiyel müşterilerinizi cezbedecektir. Göz alıcı görseller veya videoların yanı sıra okunabilir yazı tipleri kullanarak bunu sağlayın. Ayrıca, ziyaretçileri daha ileri adımlar atmaya yönlendirmek için sitenizin her yerine stratejik eylem çağrıları yerleştirin.

 • Hakkında: Potansiyel müşteriler kim olduğunuzu ve sizi rakiplerinizden ayıran özellikleri bilmek ister. “Hakkımızda” sayfası, bu hayati bilgilerin yanı sıra işletmenizin hikayesini, hedeflerini, değerlerini ve misyon beyanını etkili bir şekilde iletir. Özellikle küçük bir işletmeniz varsa, bu sayfaya profesyonel bir biyografi eklemeyi de düşünebilirsiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Wix’in Yapay zeka metin oluşturucu sizin için saniyeler içinde bir “Hakkında” sayfası oluşturabilir. Rehberimiz biyografi nasıl yazılır de yardımcı olabilir.

 • İletişim: Bir iletişim sayfası, potansiyel müşterilerin sizinle iletişime geçmesinin en iyi yoludur. Bu sayfa, konum gibi tüm iletişim bilgilerinizi içermelidir, iş telefon numarası, sosyal medya bağlantıları, iş e-posta adresi ve kısa bir iletişim formu.

 • Online mağaza: İle online satışlar artıyorbirçok işletme için bir e-ticaret modeline uyum sağlamak zorunlu hale gelmiştir. Bir e-ticaret online mağaza gelişmiş web araçları küçük işletmenizi yönetmenize ve ölçeklendirmenize yardımcı olabileceğinden çeşitli avantajlar sağlar. Bunlar arasında sipariş karşılamayı yönetmekten müşteriler için özelleştirilmiş bir ödeme deneyimi oluşturmaya ve güvenli ödeme kabul etmeye kadar her şey yer alır. online ödemeler. Karar verdikten sonra e-Ticaret sitenizi nasıl yaparsınızile tüm operasyonlarınızı masaüstü ve mobil cihazlarda tek bir güçlü gösterge panosundan düzenleyebileceksiniz.

 • Rezervasyon sayfası: Eğer bir hizmet sağlayıcısıysanız, potansiyel müşterilere kolaylık ve verimlilik sağlamanın işinizin çok önemli bir parçası olduğunu biliyorsunuzdur. Çevrimiçi bir zamanlama yazılımı rezervasyon ve ödemeleri sorunsuz bir şekilde kabul etmenizi sağlayacaktır. Hepsi bir arada rezervasyon çözümü, müşterileriniz ve personeliniz için takvimlerinizi yönetmenizi sağlar, ayrıca üyelik satmak planları, abonelikler ve açık deneme oturumları. Ayrıca Zoom aracılığıyla oturumlara ev sahipliği yapmanıza olanak tanıyarak daha geniş kitlelere ulaşmanızı ve müşteri portföyünüzü oluşturmanızı sağlar.

Wix kullanıcı spot ışığı: Next Door Alliance itibar yönetimi, insan kaynakları, kalite kontrol ve daha fazlası dahil olmak üzere işletmeler için kapsamlı müşteri desteği ve idari hizmetler sunmaktadır. NDA’nın işletme web sitesi, ilgi çekici ana sayfaları içeren bir üst gezinme özelliğine sahiptir: “Ana Sayfa”, “NDA Hakkında”, “Hizmetlerimiz”, “Vizyonumuz”, “İletişim” ve “Kariyer Fırsatları”. Bu navigasyon sayesinde potansiyel müşteriler şirketin geçmişi, deneyimi ve sunduğu hizmetler hakkında değerli bilgiler edinebiliyor.

Next Door Alliance wix web sitesi

06. Sitenizi zengin içerikle doldurun

Web sitenizde kaliteli, taze içeriğe sahip olmak sadece ziyaretçileri size geri dönmeye teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda arama motorlarına sitenizin güncel bilgiler içerdiğine dair sinyal verir.

Web sitenize trafik çekecek ve hedef pazarınızın ilgisini çekecek içerikler eklemeyi veya yazmayı düşünmeye başladığınızda, bu içerik biçimlerini göz önünde bulundurun:

 • Blog: Birçok işletme iş blogları oluşturarak uzmanlık alanlarına ilişkin bilgiler sunar ve müşterileriyle içerik paylaşır. Blog yazarları, genellikle aktif çevrimiçi tartışmalar için bir platform görevi gören, belirli bir konuya adanmış makaleler yazar ve yayınlar. Hedef kitlenizde yankı uyandıran ve sizi sektörünüzde bir ses haline getirebilecek alakalı blog yazısı konularına öncelik vermek ve bunları seçmek isteyeceksiniz. Etkileyici blog içerikleri markanıza yeni kitleler de çekebilir. Örneğin, şarap üretiyor ve satıyorsanız, “Evde şarap nasıl saklanır” konulu bir blog yazısı yeni kitleleri yakalayabilir ve bu süreçte markanızı tanıtabilir. Merak Ediyorum blog nasıl başlatılır? Wix yüzlerce seçenekle sizi koruyor blog şablonlarıiçeriğinizi, markanızı ve işinizi ölçeklendirmenizi sağlayacak yerleşik SEO özellikleri ve pazarlama araçları. Wix’e verin blog oluşturucu kendiniz görmek için bir tur atın.

 • Görüşler: Görüşler genellikle müşterilerinizden, meslektaşlarınızdan veya tekliflerinizden veya çalışmalarınızdan yararlanan herhangi birinden gelir. Referansları web sitenize dahil etmek, işletmenizin güvenilirliğini artırmaya ve müşteriler arasında güven oluşturmaya yardımcı olur. Bu çok önemlidir, çünkü potansiyel müşteriler başkalarının deneyimlerine dayanarak ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağınızı değerlendirebilir. Farklı referanslar olsa da çoğu işletme, elde edilmesi kolay olduğu için müşteri alıntılarını kullanır. Bir müşteriden doğrudan bir tane isteyin. Referansları, ana sayfa, ürün veya hizmet sayfası ve hatta özel bir referans sayfası dahil olmak üzere web sitenizin hemen hemen her bölümüne yerleştirebilirsiniz.

Wix kullanıcı spot ışığı: Kayıtlı diyetisyen Nathalie Rhone’un sahibi ve işletmecisi Nathalie’den Beslenme Greenwich, Connecticut ve New York City bölgelerinde buzdolabı makyajından fonksiyonel laboratuvar testlerine kadar her şeyi sunmaktadır. Nathalie’nin blogu, sağlıklı tarifler ve fotoğraflar paylaşarak web sitesine ilgi çekici içerikler eklerken, “Başarı Hikayeleri” sayfasında hizmetlerini öven müşteri referansları yer alıyor.

Nutrition by Nathalie wix web sitesi

07. Güçlü bir CRM uygulayın

Bunu fark ettiğinizde işletmenizin bir web sitesine ihtiyacı varAyrıca, uzun vadeli ilişki kurmak ve daha fazla müşteri adayı yakalamak için sağlam bir müşteri ilişkileri yönetimine (CRM) ihtiyacınız olduğunu keşfedeceksiniz. Web sitenize bağlandıktan sonra bir CRM size pazarlama ve satış gücü otomasyonunun yanı sıra müşteri iletişim ve proje yönetimi sağlar.

Wix eksiksiz, güçlü ve ücretsiz bir CRM yazılımı web sitenizle kolayca entegre edilebilir. Araç, e-postalar, potansiyel müşteriler ve referanslar gibi önemli iletişim bilgilerini toplamak için formlar gibi çok çeşitli gelişmiş özellikler içerir.

CRM yazılımı sohbet penceresi

08. Bir gizlilik politikası ekleyin

Dünya çapında birçok ülke, işletmelerin ziyaretçi verilerini nasıl topladıklarını, ele aldıklarını ve işlediklerini açıklamalarını zorunlu kılmaktadır. Buna karşılık, kullanıcılar kişisel verilerine karşı daha korumacı ve şirketlerin bunları nasıl kullandığı konusunda daha endişeli hale gelmiştir.

Sonuç olarak, bir rapor yazmanız çok önemlidir. GİZLİLİK POLİTİKASI Web siteniz için ziyaretçi bilgilerini nasıl ve neden topladığınızı açıklayın. Bu şeffaf ve önden iletişim, kullanıcılarınızda güven oluşturacaktır. Çerezler için bir izin banner’ı da yükleyebilirsiniz.

web si̇tesi̇ gi̇zli̇li̇k ayarlari

09. Sitenizi tanıtın

Bir işletme web sitesi oluşturduktan sonra, tüm dijital pazarlama çabalarınızın merkezini de oluşturduğunuzu fark edeceksiniz. Bu düşük yatırımlı ve etkili pazarlama stratejilerinden birkaçını uygulayarak işletmenizin potansiyel müşterilere görünürlüğünü artırmak için sitenizi kullanabilirsiniz:

 • E-posta pazarlama: Bu hedefli iletişim dönüşüm sağlar ve müşterilerle ilişkiler geliştirir. Ek faydalar arasında markanızla etkileşim kurmak, sitenize trafik çekmek ve işletmenizi tanıtmak yer alır. Sağlam bir e-posta pazarlama hizmeti, çeşitli türlerde e-posta kampanyaları oluşturup göndermenize ve bunları hedef kitleniz için özelleştirmenize olanak tanır.

 • Sosyal medya pazarlaması: Günümüzde birçok işletme sosyal medyanın gücünden yararlanmakta ve , Instagram, LinkedIn, TikTok, Pinterest ve X gibi platformlar aracılığıyla dünyanın dört bir yanından kitlelere ulaşmaktadır. Sosyal medya pazarlamasıyla, işletmenizle ilgili içeriği canlı yayın, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, hikayeler veya belirli gruplarda yayınlama şeklinde düzenli olarak tanıtabilir ve paylaşabilirsiniz. Dahası, her ikisini de oluşturabilir ve yönetebilirsiniz ve Instagram Reklamları Wix e-Ticaret kontrol panelinizden.

10. Web performansını takip edin

Sitenizin performansını tam olarak anlamak için web analiz araçlarına başvurun ve sitenizin trafik eğilimlerini derinlemesine inceleyin. Ziyaretçi davranışları, kullanıcılarınızın nereden geldiği, sitenize nasıl ulaştıkları ve hangi sayfalarda daha uzun süre kaldıkları konusunda size ipucu verebilir. Wix Analytics sitenizin trafik eğilimlerine, içerik performansına ve ziyaretçi davranışına derinlemesine bir bakış sağlayarak bu bilgileri toplamak için yararlı bir araçtır.

İlk kez veya tekrar gelen ziyaretçilerinizi daha iyi anladıktan sonra, genel performansı iyileştirmek için sitenizin neye ihtiyacı olduğuna dair veriye dayalı kararlar alabilirsiniz.

wix analitiği

Bir işletme web sitesi nasıl oluşturulur SSS

Bir işletme web sitesi oluşturmak ne kadar sürer?

Basit bir web sitesi birkaç saat içinde oluşturulabilirken, daha karmaşık bir web sitesinin tamamlanması birkaç hafta, hatta aylar sürebilir.

Web sitesini kendiniz oluşturuyorsanız, tasarım ve düzen için en az birkaç saat harcamanızı bekleyebilirsiniz. Ayrıca web siteniz için içerik oluşturmanız gerekir ki bu da özellikle tüm içeriği kendiniz yazıyorsanız biraz zaman alabilir.

Doğru işletme web sitesi şablonunu nasıl seçerim?

İşletmenizin web sitesinde nelere yer vermelisiniz?

Bir işletme web sitesinin maliyeti nedir?

İşletmelerin gerçekten bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Küçük işletmem için nasıl ücretsiz bir web sitesi oluşturabilirim?

İşletmem için bir web sitesi yapmak ne kadar kolay?

İşletmem için nasıl web sitesi oluşturabilirim?

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu