WebMaster

Wix’in yapay zeka araçları için her zaman güncel rehberiniz

Wix'in yapay zeka araçlarının özeti

Yapay zeka bugünlerde dünyayı kasıp kavuruyor ve binlerce sektörde çığır açan bir yenilik dalgası başlatıyor. ChatGPT gibi açık kaynaklı yapay zeka araçlarının piyasaya sürülmesi, her gün ortaya çıkan yeni ve heyecan verici yapay zeka uygulamalarıyla bilgi alma, teknoloji yaratma ve içerik üretme şeklimizi değiştirdi.

Ancak gerçek şu ki, yapay zeka yepyeni bir teknoloji değil. Ve Wix’in yapay zeka “havalı” olmadan çok önce de bu oyunun içinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Wix, 2016 yılında Yapay Tasarım Zekası’nı piyasaya sürdü. web geli̇şti̇rme insanlar için daha önce mümkün olduğu düşünülenden çok daha hızlı özel web siteleri oluşturmak için yapay zeka kullanan bir araç.

“Biz başladık ADIyani Yapay Tasarım Zekası. Oradan başlayarak, yapay zekanın web sitesi oluşturmaya ne kadar katkıda bulunabileceğini anladık. Ve kullanım alanlarını ve web siteleri ve çevrimiçi işletmeler oluşturmak için yapay zekayı kullanmanın en iyi yolunu anlamaya başladık.” – Wix’in Yapay Zeka Asistanı başkanı Guy Sopher HostingAdvice

O zamandan beri Wix, yapay zeka tabanlı araçları web platformuna entegre ederek yenilikler yapmaya devam etti. Wix’in yapay zeka araçlarının tam ve güncel bir listesi ve aşağıdaki konular hakkında bilgi için okumaya devam edin web sitesi nasıl yapılır en son yapay zeka özelliklerini kullanarak.

Wix’in ücretsiz web sitesi oluşturucu Bugün yakından.

Wix’in web tasarımı için yapay zeka araçları

Yapay zeka metin oluşturucu

Wix’in Yapay zeka metin oluşturucu yazar tıkanıklığının nihai çözümüdür: sadece birkaç soruya cevap verin istediğiniz metin hakkında sorular sorun ve özel içerik alın Siteniz için kullanıcı amacını ve karakter sınırlamalarını dikkate alan. Herhangi bir şey oluşturun akılda kalıcı başlıklardan otomatik olarak optimize edilen ayrıntılı metinlere kadar markanıza ve iş ihtiyaçlarınıza göre. Bu YAPAY ZEKA text creator, kaliteden ödün vermeden anında içerik oluşturarak size zaman kazandırır.

Metninizi oluşturduktan ve seçtikten sonra, markanızın sesine ve sitenizin görünümüne uyması için ek düzenlemeler yapabilirsiniz.

Wix'in yapay zekalı metin oluşturucusu

Yapay zeka bölüm yaratıcısı

Wix’in Yapay zeka bölüm yaratıcısı sitenize hızlı bir şekilde yeni bir bölüm eklemenize yardımcı olur. Örneğin sitenize bir “Hakkımızda” bölümü eklemek istediğinizi varsayalım. Editörünüzden bu yeni bölümün neleri içermesini istediğinizi açıkladığınızda AI sizin için sitenizin görünümüne ve hissine uygun tasarım, içerik ve görsellerle tamamlanmış bir bölüm oluşturacaktır. Sonuçlardan memnun kalana kadar AI tarafından oluşturulan bölümünüzün öğelerini doğrudan editörden düzenlemeye devam edebilirsiniz.

Wix'in yapay zeka bölümü oluşturucusu

Alternatif düzenler aracı

Alternatif düzenler aracı, web sitenizin kompozisyonunu tek bir tıklamayla yeniden tasarlamanızı sağlar. Bu özellik, sayfanızın içeriğini kullanıcı deneyimi ve görsel akış için optimize eden çeşitli hazır düzen alternatiflerini menü çubuğundan karıştırmanıza olanak tanır. Önceden ayarlanmış düzen seçeneklerinden birini seçtikten sonra, sitenizin saniyeler içinde yeni görünümle güncellenmesini izleyin.

Görüntü otomatik iyileştirme

Görüntü otomatik iyileştirme fotoğraflarınızın rengini, kontrastını, parlaklığını ve keskinliğini analiz ederek ve ayarlayarak site görüntülerinizi iyileştirir. Bu özellik, herhangi bir manuel düzenlemeye gerek kalmadan görüntülerinizi geliştirir. Tüm görsellerinizde tutarlı bir estetik ve profesyonel görünüm oluşturmak için otomatik iyileştirme özelliğini kullanın.

Otomatik arka plan kaldırma

Otomatik arka plan kaldırma, logo gibi bir görüntünün temel öğesini tanımlamak ve mevcut arka planını kaldırmak için yapay zeka kullanır. Aracı kullandıktan sonra, ana öğenizin şeffaf bir arka plan üzerinde bir versiyonunu alacaksınız, bu da size görüntünüzü yeni arka planlara yerleştirme ve tek bir kaynaktan birçok görüntü oluşturma olanağı sunuyor. Odaklanmış görselleri hızlı ve zahmetsizce oluşturmak için otomatik arka plan kaldırıcıyı kullanın.

Yapay zeka görüntü oluşturucu

Metinden görsel oluşturucu ile yazılı komutlar aracılığıyla yüksek kaliteli, benzersiz görseller üretin. Görselin ne içermesi gerektiğini açıklayın, görseliniz için istediğiniz stili seçin ve görsel oluşturucunun saniyeler içinde sizin için özel bir görsel oluşturmasını izleyin. Daha fazla seçenek görmek isterseniz, memnun kaldığınız bir görsel elde edene kadar “Tekrar Oluştur “u seçebilirsiniz. “Görüntüyü Kullan “ı seçtikten sonra Fotoğraf Stüdyosu’nda kırpabilir, yeniden boyutlandırabilir, filtreler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Wix metinden görüntüye oluşturucu

Yüksek çözünürlük

Çözünürlüğü yükseltme özelliği ile resimlerinizin netliğini artırın. Otomatik ölçeklendirme aracına erişmek için Fotoğraf Stüdyosundan “Kırp ve Boyutlandır” seçeneğine gidin. Resminizi yükleyin ve birkaç dakika içinde resminizin daha yüksek pikselli bir versiyonunu elde edin. Donuk, bulanık görüntüleri profesyonel görünümlü fotoğraflara dönüştürmek için bu aracı kullanın.

Wix’in e-ticaret için yapay zeka araçları

Yapay zeka ürün açıklamaları

Yapay zeka metin oluşturucu ile ürünlerinizin faydalarını ve benzersiz satış noktalarını vurgulayan iyi hazırlanmış ürün açıklamaları yapın. Ürün sayfasından ürününüzün adını, işlettiğiniz mağazanın türünü girin ve açıklama alanında “AI ile Oluştur” seçeneğini seçin. SEO en iyi uygulamalarına uyan ve ürün sayfalarınızı arama motorları için optimize edecek anahtar kelimeler içeren üç ürün açıklaması sürümü alacaksınız.

Ürün önerici

Sitenizdeki kullanıcılara ürünler önererek satışları artırın. Müşterileriniz gezinirken, AI ürün önericisi müşterilerinizin ilgisini çekebilecek ilgili ürünleri önererek yukarı satış ve çapraz satış fırsatlarınızı artırır. Sıklıkla birlikte satın alınan, sıklıkla birlikte görüntülenen veya aynı kategoriden ürünleri görüntülemek isteyip istemediğinizi seçin ve galeride hangi ürünlerin görüneceğine yapay zekanın karar vermesine izin verin.

Wix’in çevrimiçi pazarlama ve reklamcılık için yapay zeka araçları

Otomatik oluşturulan fragmanlar

Video içeriği için pazarlamanızı geliştirin otomatik oluşturulan römorklar. Bu araç çekimlerinizi analiz eder, en etkili anları derler ve videolarınız için dakikalar içinde ilgi çekici fragmanlar hazırlar. Yalnızca birkaç adımda çevrimiçi kurslar için heyecan yaratın, ürün tanıtımlarınızla ilgili ses getirin ve kitle etkileşimini en üst düzeye çıkarın.

Yapay zeka e-posta oluşturucu

Yapay zeka e-posta oluşturucu ile anında ilgi çekici e-postalar oluşturun. Kontrol panelinizin e-posta pazarlama sekmesinden “AI ile Oluştur “u seçin. Buradan, ilk olarak bir satışı teşvik etmek veya yeni bir aboneyi karşılamak gibi e-postanızın ana amacını belirtmeniz istenir. Ardından işletme adınızı, işletme türünüzü, tercih ettiğiniz ses tonunu ve e-postanın içermesini istediğiniz önemli bilgileri belirteceksiniz. Yapay zeka e-posta oluşturucu size Wix’in kapsamlı medya kütüphanesinden alınan ilgili görsellerle birlikte gönderilmeye hazır bir e-posta sunacaktır.

Wix'in e-posta için yapay zeka aracı

SEO meta etiketleri

Bu AI meta etiket oluşturucuKontrol panelinizin Pazarlama ve SEO sekmesinin SEO ayarları sekmesinde bulunan bu araç, site içeriğinize ve iş hedeflerinize göre SEO için optimize edilmiş başlık etiketleri ve meta açıklamalar önerir. Bu araç size benzersiz, dikkat çekici ve SEO’nun en iyilerini karşılayan üç öneri sunar Uygulamalar. Sen sunulan seçeneklerden birini seçebilir veya benzersiz sesinize en iyi şekilde uyana kadar önerilerden birini düzenleyebilirsiniz.

Google Reklamları için Yapay Zeka

Wix ile Google Reklamları Google Reklam kampanyalarını doğrudan Wix Kontrol Panelinizden oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Google Reklamları için eklenen yapay zeka katmanı artık Google Reklamlarınız için yüksek kaliteli, etkili başlıklar ve açıklamalar oluşturmanıza yardımcı oluyor. Google’ın gerekli karakter sayılarına uyan ve hedeflediğiniz anahtar kelimeleri içeren içerikleri hızla oluşturun.

Wix'in Google Ads için yapay zeka aracı

Sosyal başlıklar için yapay zeka metni

Wix’in sosyal medya pazarlama araçları ile doğrudan Wix Kontrol Panelinizden Instagram, , , LinkedIn ve YouTube için benzersiz gönderiler oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Yapay zeka metni artık gönderilerinizi platform yönergelerine uygun ve en iyi uygulamaları içeren stratejik başlıklarla tamamlamanıza yardımcı oluyor. Bir komuta göre emojiler ve ilgili hashtag’lerle tamamlanmış sosyal medya başlıkları oluşturun.

Wix'in sosyal başlıklar için yapay zeka aracı

Wix’in analitik için yapay zeka araçları

Wix Kıyaslamaları

Web sitenizin performansının sektörünüzdeki benzer büyüklükteki web sitelerine kıyasla ne durumda olduğunu anlamak için Benchmarklar aracı. Rakiplerinizin trafiği ve satışları hakkında bilgi edinin ve sitenizin düşük performans gösterdiği alanları iyileştirmek için size özel ipuçları alın. Sitenize gelen tekil ziyaretçi sayısını, hemen çıkma oranını, ortalama oturum süresini ve diğer sitelere kıyasla daha fazlasını takip etmek için bu aracı kullanın.

Wix ile çalışmaya başlamaya hazır mısınız? Kaydolun bugün ücretsiz.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu