Asus

ASUS Duo 15 incelemesi: İlk çift ekranlı dizüstü bilgisayar

İki  ekran olan  dizüstü bilgisayarlar, harika teknoloji gadget’ları du jour , ancak şimdiye kadar, tüm ödünler verildiğinde, bir tanesi için ekstra ödeme yapmak için iyi bir neden görmedik . Ancak, ASUS fütüristik ROG Zephyrus Duo 15’i tanıttığında iyi bir durum ortaya koydu .

Duo 15 çarpıcı görünüyor. Önceki ASUS çift ekranlı dizüstü bilgisayarlardan daha rafine ve güçlüdür ve hem arkadaşlarını etkilemek hem de hala Far Cry 5’te yenmek isteyen erken benimseyenleri cezbedebilir . Olumsuz tarafı, normal 15 inçlik bir dizüstü bilgisayardan daha ağır ve daha pahalıdır. Şimdi, o ilk “vay” faktörünün ötesine geçip geçemeyeceğini öğrenelim ve 3.000 dolarlık başlangıç ​​fiyatını haklı çıkaralım.

Tasarım açısından, ROG Zephyrus Duo 15 bana gerçekten alıcının şehvetini veren birkaç dizüstü bilgisayardan biri. ASUS’un ROG ScreenPad Plus olarak adlandırdığı ikinci ekran, kapağı açtığınızda menteşe mekanizmasıyla 15 dereceye kadar açılacak. Eğim görmeyi ve kullanmayı kolaylaştırırken fan girişlerini de ortaya çıkarır. ASUS, hava akışını yüzde 30 artırdığını, performansı artırdığını ve gürültüyü azalttığını söyledi. Ancak sıcak bir günde, ben Tomb Raider’ın Gölgesini oynarken hayranlar hala sınırda can sıkıcı seviyelere ulaştı .

asus Duo 15’in diğer normal kısımlarına gelince, magnezyum alüminid şasisi bir kalite havası verir ve ağırlığı 5,3 pound’a kadar düşürür. Bu yönetilebilir, ancak muhtemelen ekstra ekran nedeniyle normal bir oyun dizüstü bilgisayarından en az yarım kilo daha fazla. (Çizilmeye yatkın bir malzeme olduğunu da unutmayın.) Şaşırtıcı derecede ince ve bir iş toplantısına veya oyun partisine alacağım hoş bir tasarıma sahip.

Klavye, dokunarak yazma ve oyun işlevleri için mükemmel bir his verirken, fiziksel düğmelere sahip izleme paneli biraz sıkışık. Ekran nedeniyle sayısal bir tuş takımı olmasa da, bir tuşa dokunarak elektronik bir sürümü etkinleştirebilirsiniz.

Kulaklık / mikrofon jakları ve yanlarda bir çift USB 3.1 Tip A bağlantı noktası ile birlikte bir ethernet bağlantı noktası, 10 Gbps USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası (Tip C) ve arkada HDMI bağlantı noktası ile birlikte gelir. Dahili hoparlörler hiç de kötü değil, daha fazla bas ve çoğu dizüstü bilgisayardan, oyundan veya başka bir şeyden çok daha az teneke gibi. Son olarak, ASUS ASUS, klavye varsayılan renk şeması olarak süslü gökkuşağı deseninde yanıyor.

ASUS çift ekranlı bilgisayar Ana Sayfaya Gitmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu