Asus

İNTEL İŞLEMCİLİ ASUS ROG STRİX G İNCELEMESİ !

Herkese merhabalar bu yazımda sizlere keyifle kullanmış olduğum İntel Core i7 işlemcisine sahip Asus Rog Strix G modelini tanıtarak, edinmiş olduğum deneyimleri aktaracağım.

Bugüne kadar tanıtımı gerçekleşen onlarca notebook içerisinde beni en çok heyecanlandıran nadir modellerden birisi diyebilirim Strix G modeli için. Bilgisayarımızın kasası alışıla gelmiş dikdörtgen bir bir yapıdan ziyade kare bir yapıda gelirken, ekran kapağı farklı desenlerde fırçalanmış metal yüzeye sahip ve buda bilgisayara muazzam bir şıklık katmış durumda ayrıca kapakta yer alan Rog logosunun da çok dikkat çektiğini söylemeden geçemeyeceğim.

Oyuncu notebookların da ilk gözümüze çarpan bileşenlerden birisi tabi ki de ekranı diyebiliriz. En üst düzey performans gerektiren çalışmalar için tasarlanmış olan Strix G modelinde tercihen 120 ve 144 Hz yenileme hızlarına sahip full hd, led panel ekranlar kullanılmış durumda. Bilgisayarın kasasında kullanılan malzeme kalitesi olabildiğince üst seviyede tutulmuş.

İşletim sistemi olarak Windows 10 kullanıldığını gösteren grafik çalışması.

Bir editör olarak beni en çok ilgilendiren konulardan biriside tabi ki de klavye diyebilirim, bilgisayarda kullanılan klavye tuşları tam ideal bir basıma sahip olurken, klavye ile çok keyifli bir şekilde yazı içerikleri mi hazırladığımı söyleyebilirim. Klavye tuşlarının altında ve kasasının taban kısmında RGB led aydınlatmalara yer verilmiş. Bu ışıklandırmalar gerçekten çok şık dururken bulunduğunuz her ortamda gözleri üzerinize çekmeyi başarmakta.

Strix G modelinde power, hdmi, ethernet, 3.5mm audio jak portları yer alırken, üç adet usb 3.1 ve bir adet usb 3.1 tpye-c portuna yer verildiğini görmekteyiz. En güncel portları bu bilgisayarda görebilmek beni oldukça sevindirdi zira bir çok marka veya modelde ısrarla bu portları göremediğimiz oluyor.

İntel Core İ7 İşlemcisinin bu bilgisayarda kullanıldığını gösteren grafik çalışması

Şimdi gelelim Strix G modelinin en can alıcı noktasına, bilgisayarımızın kalbinde İntel Core İ7 9750H işlemcisi yer alırken, Nvidia Geforce RTX 2060 grafik noktasında konumlandırılmış durumda, ayrıca 518 GB SSD + 1 TB HDD depolama birimleri ile birlikte 32 GB GDDR4 belleklerde bu bilgisayarda yer alıyor. Sizinde tamda tahmin ettiğiniz üzere bu bilgisayar tam bir performans canavarı, oyunlarınızı en üst seviyede oynayabilmenin yanı sıra çok iyi bir kurgu performansına da bu bilgisayarda ulaşabilirsiniz. Bilgisayarımızda yer alan 2 adet soğutucu fan, siz yüksek performans gerektiren işlerinizi yaparken bilgisayarınızın ısınmasına müsaade etmiyor, en azından ben ısıtmayı başaramadım 😊

Bu bilgisayarı yaklaşık 14 gün kadar deneyimleme fırsatına sahip oldum. Oyunlarımı bu bilgisayarda oynamakla birlikte, kurguları mı, editörlük işlerimi de bu bilgisayarda gerçekleştirdim. Genel olarak söylemem gerekirse beni rahatsız eden bir durumla karşılaşmadım bilakis olukça keyif alarak bu modeli kullandım.

Asus Rog Strix G modelinin tercihen farklı donanımları da bulunmakta olup, bu donanımlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir başka incelemede görüşmek dileği ile 😍

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu