Asus

ASUS VİVOBOOK X512U İNCELEMESİ !

ASUS’un Güzide Bilgisayarı X512U’nun İncelemesini Sizler İçin Hazırladık !

Merhabalar değerli takipçilerim ve saygı değer okurlarım. Bugün sizlere ASUS tarafından tarafımıza iletilerek uzun bir süre bandında deneme fırsatına sahip olduğum ve hatta ki bu inceleme yazısını dahi bu bilgisayardan yazdığımı belirterek inceleme yazıma başlamak istiyorum.

ASUS VivoBook X512U ilk olarak tarafıma iletildiğinde baya küçük bir kutu ile karşılaşmam beni bir hayli şaşırtmıştı. Kutu içeriğinde bizi modelimiz karşılıyordu ve notebook çizilmelere karşı bir kılıfın içinde gelmekteydi. Gündelik hayatta bu kılıfı bilgisayarı taşırken aktif olarak kullandığımı iletmeliyim.

Kutudan bilgisayarın yanı sıra adaptörü, güç kablosu, bir takım belgeler ve son olarak da bilgisayarın üzerinde ethernet girişi olmadığı için USB den ethernete çevirici bir ara port çıkmakta.

Bilgisayarımızın tasarımına gelecek olursak, yatay ve gri renkli bir kasa yapısına sahip olduğunu iletebilirim. Bilgisayarımızda 15.6 inç HD görüntü özelliğine sahip, LCD bir ekran bulunmakta.

Donanımına gelecek olursak bilgisayarımızın kalbinde İntel İ5 8250U 1.60 GHz taban, 1.80 GHz turbo hızına sahip bir işlemci yatmakta. İntel Graphics 620 dahili bir ekran biriminin yanında, 2 GB VRAM kapasiteli Nvidia GeForce MX130 grafik birimi yer almakta.

Depolama özelliğine gelecek olursak 256GB SATA3 bir SSD depolama alanına sahibiz. Bilgisayarımızda USB3.1 + USB3.0 + USB2.0*2 bellek girişlerinin yanı sıra bir adet Type-C girişine de yer verilmiş. HDMI, Jack girişi, Micro SD kart girişi ve bir adet de power kablosunun girişi bilgisayarımızda yer almakta.

Şimdi ise kişisel deneyimlerime gelecek olursam, bilgisayar geldiğinden bu yana ince ve oyuncu bilgisayarlarına nazaran daha hafif ve minimal bir yapıda olması nedeniyle sırt çantamda yanımdan ayırmadığım bir ürün haline geldi, bataryası gerçekten optimizeli bir şekilde kullanılırken, kasanın rengi gereği bir takım çizilmelerin olduğunu gördüm, bunun içinde kutu içerisinde gelen çizilemelere karşı koruma kılıfı ile bilgisayarı taşıdığımı belirtmeliyim. sizler bilgisayarı tercih edecek olduğunuzda farklı renk seçeneklerinizi tercih etmenizi önerebilirim.

Kullanım kolaylığı nedeni ile bir çok işimi gene bu bilgisayarda yaptığımı iletebilirim, ağırlıkla mail, sosyal medya, haber içeriği üretimi ve projelerimin sunumunda çok aktif olarak kullandığımı ileteceğim.

Özetlemek gerekecek olursam. İnternet, video, mail kısacası ofis ağırlıklı bir iş için ASUS VivoBook X512U modeli sizin işinizi yeterince güzel görecektir.

Editörün Tercihi…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu