AsusHaberler

ASUS ROG Zephyrus S GX531 !

Karşınızda Dünyanın En İnce Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı !

Bugüne kadar gelişen oyun endüstrisi ile birlikte donanım markaları da kendi teknolojilerini hep daha ileriye taşımaya gayret gösterdi. Bazen çok başarılı gelişmeler görsekte, bazen de bazı teknolojiler hüsranla sonuçlanan denemelerden ibaret kaldı. Ama bugün bu yazıda detaylı olarak inceleyeceğimiz cihaz hüsrandan çok uzak gibi duruyor. Çünkü ASUS daha önce “en ince oyuncu dizüstü bilgisayarı” olarak lanse ettiği Zephyrus ailesinin yeni üyesi GX531’de, teknolojinin mümkün kıldığı sınırları zorlarcasına daha da ince bir tasarım ile güçlü bir donanımı buluşturmayı başarmış ve son kullanıcıya maksimum seviyede bir mobil deneyim imkanı sunmuş. Gelin hep birlikte bu ultra ince ve güçlü oyuncu dizüstü bilgisayarına yakından bakalım.

Eğer incelikten bahsediyorsak tabii ki önce bu bilgisayarın 16mm gibi şaşırtıcı bir incelikte olduğunu vurgulamak gerekecektir. Tasarım tarafında göreceğimiz yenilikler bu ince yapısından da ibaret değil. ROG Zephyrus S GX531, sıra dışı klavye tasarımıyla daha ilk bakışta rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Standart bir dizüstü bilgisayardan çok daha farklı bir klavye konumlandırmasına sahip olan modelde klavye, bilgisayarın alt bölümünün tamamını kaplamak yerine ön tarafta bulunuyor. Arkada oluşan büyük boşluk ise özel olarak yukarı doğru kalkan klavye yapılandırması ile birlikte hava sirkülasyonunu maksimum seviyeye çıkararak bilgisayarın daha iyi soğutulmasını sağlıyor. Böylece oyunlar yüksek ayarlarda oynanırken ısınma sorunu minimuma iniyor.

Bilgisayar 8. Nesil Intel Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce 2070 ekran kartıyla yeni nesil oyunların tamamını rahatlıkla oynatabiliyor. Kullanıcının yaptığı seçimlerle, güç tüketiminin farklı modları o anki kullanım senaryosuna eşlik edebiliyor. Zephyrus S GX531, pil ömrü konusunda da oyuncuları yarı yolda bırakmıyor. Geliştirilen Optimus teknolojisiyle birlikte bilgisayar oyun ve diğer profesyonel işlemler sırasında tam güçte, internette gezinme ve video izleme gibi basit işlerde ise tasarruf modunda çalışıyor. Otomatik olarak değişen bu ayarlar ayrıca manuel olarak da değiştirilebiliyor. Tüm bu özellikler, ROG Zephyrus S GX531’i çantada taşınabilen bir oyun canavarı haline getiriyor.

Ekran teknolojileri noktasında iddia ettiğini mobil deneyimin hakkını veren cihaz ince ekran çerçeveleri sayesinde beklenenden çok daha az yer kaplıyor ve 15.6 inçlik büyük ekranını standart 14 inç bilgisayar kasasına sığdırarak oyuncuların yeni yol arkadaşı olmayı amaçlıyor. Masaüstü bilgisayar performansına rakip olma iddiasıyla gelen Zephyrus S GX531, 144Hz tazeleme hızına ve 3ms tepki süresine sahip PANTONE tarafından onaylanan ekranıyla profesyonel tasarımcı ve içerik üreticilerinin ihtiyaçlarını da kapsamlı bir şekilde karşılarken, yeni nesil işlemcisi, ekran kartı ve özel soğutma sistemiyle bu beklentileri artırıyor.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu